Vydavateľstvo

 

Anina Botošová: Čarovné príbehy

Vydané v spolupráci s Vydavateľstvom Elist.
 
 

Kniha, alebo e-kniha sú v internetovom predaji Vydavateľstva Elist.

Tlačenú knihu po 15.11. 2018 kúpite aj v každom dobrom kníhkupectve na Slovensku.

Z predaja knihy je hradená bezplatná distribúcia knihy do komunitných centier a neziskovému sektoru. Jej kúpou teda podporíte to, aby sa kniha dostala aj k tým sociálne znevýhodneným a vylúčeným komunitám, ktoré si ju nemôžu dovoliť kúpiť. Ďakujeme, že si Čarovné príbehy kúpite. 

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín 2018.
 

Nela Nezábudková: Dievčatko z kláštora

 

Vydané v spolupráci s Vydavateľstvom Elist.

 
 

Život človeka je pospájaný spleťou vzťahov s rôznymi osudovými ľuďmi. S jedným osudovým človekom prežijeme možno celý život, s iným len jeho časť.
Keď však takého človeka stretneš a tvoj život sa dostane do zrýchlených, možno až kritických obrátok, vždy si kladieš otázku: Prečo som ho stretol? Priniesol mi nejaké posolstvo, odkaz? Prečo to osud zariadil tak, aby bol v danom čase na danom mieste? 
Hľadáme odpovede. Tie časom určite prídu, ibaže my musíme konať a prijímať rozhodnutia skôr, ako to ukáže čas. 
V jednej osôbke stále žijú tri dievčatá – jedno vždy mladé a šantivé, druhé verné a oddané Pánu Bohu a tretie žijúce reálne, zápasiace s nepochopením okolia možno len preto, lebo jeho pleť je o niečo tmavšia a zúbky o trochu belšie ako u ostatných… a to stále niekomu prekáža.

Aké je to žiť  na Slovensku v bludnom kruhu generačnej chudoby a so stigmou Rómka? Unikátny autobiografický román Dievčatko z kláštora  otvorene hovorí o tých stránkach života, ktoré majoritná spoločnosť neraz nevidí a nechce vidieť. Hovorí o neprekonateľnom rasizme, xenofóbii a anticiganizme, ktoré zapustili v našej spoločnosti hlboké a osudové korene nenávisti. 

Vybojuje hlavná hrdinka svoj boj so svetom, Bohom a samou sebou? Odpoveď nájdete v tomto mimoriadnom literárnom debute autorky, ktorá píše pod pseudonymom Nela Nezábudková.  

 

Kniha, alebo e-kniha  v slovenskom a rómskom jazyku sú v internetovom predaji Vydavateľstva Elist.

Rómska verzia knihy je bezplatná. Môžete si ju stiahnuť aj tu:

Chajori_klastoristar.pdf (2276220)

 

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín 2019